Sklep internetowy za darmo – jak go założyć?

Sklep internetowy, a zwłaszcza samodzielnie prowadzony to marzenie niejednego początkującego przedsiębiorcy. Tego rodzaju biznes pozwala na minimalizację kosztów, zwłaszcza związanych z wynajmem i utrzymaniem przestrzeni magazynowej i sprzedażowej, ale może sprawiać znaczne trudności związane z przygotowaniem strony internetowej. Napisana od podstaw strona, która pełni funkcję sklepu internetowego to bardzo duże wyzwanie, które dla większości jest zupełnie nieosiągalne. Na szczęście istnieją platformy, które wyspecjalizowane są w hostowaniu i wspieraniu sklepów internetowych, dzięki którym prowadzenie biznesu w sieci jest o wiele łatwiejsze.

Platforma Sky-Shop i jej oferta

Jedną z tego rodzaju platform, bardzo popularną wśród użytkowników i zapewniającą duże bonusy dla osób, które się na nią decydują jest Sky-Shop.pl. Platforma ta oferuje możliwość założenia sklepu internetowego bezpłatnie. Darmowy sklep internetowy to bardzo kusząca dla przedsiębiorców możliwość, zwłaszcza, że w tym przypadku związany jest on również z bardzo szerokim wachlarzem dodatkowych usług, które są oferowane przez platformę. Założenie sklepu internetowego na Sky-Shop jest całkowicie darmowe, ale korzystanie z usług takich jak hosting, czy usługi dodatkowe – czyli wszystko to, co jest niezbędne aby sklep działał jest płatne. Należy powiedzieć, że pod względem cen oferta platformy prezentuje się nadzwyczaj korzystnie, a co najważniejsze oferowane usługi zapewniają przedsiębiorcom realny zysk, a więc poniesione koszta zwracają się z nawiązką.

Jak założyć sklep na Sky-Shop?

Zakładanie sklepu na Sky-Shop jest bardzo łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Sklep internetowy za darmo zakładany jest przy pomocy bardzo czytelnej i przyjaznej dla użytkownika strony, która prowadzi przedsiębiorcę przez cały proces. Po założeniu sklepu internetowego należy wybrać jeden z czterech możliwych pakietów usług. Są to pakiety: StartUp, Basic, Business i Supreme. Każdy z tych pakietów oferuje pewien zakres usług, które są wliczone w jego cenę i dedykowane są różnym grupom przedsiębiorców. Należy zaznaczyć, że poszczególne pakiety mogą być opłacone na okres jednego miesiąca, trzech miesięcy, albo na rok. Wykupienie pakietu na rok ma dodatkową zaletę, jaką jest miesiąc hostingu sklepu i usług za darmo.

Pakiet StartUp przeznaczony jest dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem i decydują się na znaną powszechnie formułę start up. Pakiet ten zawiera podstawowe usługi jak hosting strony i oprogramowanie. W cenie jest również podstawowy pakiet integracji, jak na przykład integracje z internetowymi porównywarkami cen i opinii. Możliwe jest również dokupienie do tego pakietu integracji z serwisami aukcyjnymi, czy hurtowniami. W przypadku małych sklepów typu start up nie jest to zazwyczaj jednak konieczne.

Pakiet Basic jest nieco rozszerzony w porównaniu z opisanym wyżej pakietem StartUp. Jest to również pierwszy z pakietów, który zapewnia możliwość przeniesienia już istniejącego sklepu na platformę Sky-Shop. Pakiet ten zapewnia również szybsze niż w przypadku poprzedniego działanie sklepu, przez zastosowanie między innymi technologii Cache’ującej SpeedCache,oraz odpowiedniego protokołu na infrastrukturze serwerowej sklepu. Na ten pakiet powinni zwrócić uwagę przede wszystkim przedsiębiorcy będący właścicielami niewielkich biznesów, ale z planami na rozwój.

Pakiet Business Dedykowany jest przede wszystkim właścicielom sklepów którzy aktywnie działają na serwisach aukcyjnych, a także dla osób, które celują w dropshipping. Pakiet zawiera integracje z hurtowniami dropshippingowymi, oraz serwisami sprzedażowymi, które pozwolą na znaczne usprawnienie działania sklepu. Możliwe jest dodanie również innych niż polski języków do sklepu (dwa dodatkowe języki).

Pakiet Supreme przeznaczony jest dla najprężniej działających i rozwijających się sklepów. Posiada on wliczoną w cenę usługę MultiStore, a także moduł integracji z hurtowniami. Usługa integracji z hurtowniami pozwala na darmowe zintegrowanie sklepu z trzema hurtowniami.