Przenoszenie sklepu internetowego – jak to zrobić?

Prowadzenie sklepu internetowego to spore wyzwanie. Jeśli nie chcemy przepaść wśród konkurencji, musimy zadbać nie tylko o wysokiej jakości towar i atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim reagować na zachodzące w branży zmiany i być zawsze na bieżąco. Co zrobić, jeśli platforma sklepowa, z której korzystaliśmy do tej pory, przestała spełniać nasze oczekiwania? Rozwiązaniem jest zmiana oprogramowania sklepu internetowego. Podpowiadamy, jak skutecznie przenieść sklep internetowy, nie tracąc danych.

Kiedy warto zmienić oprogramowanie sklepu?

Prowadząc sprzedaż online, pamiętajmy, że nie jesteśmy skazani na jedną platformę do końca życia. Jeśli system, z którego do tej pory korzystaliśmy, okazał się wadliwy lub mało satysfakcjonujący, nie wahajmy się z przeniesieniem sklepu internetowego. Wiele platform sklepowych zniechęca użytkowników mało czytelnym menu, skomplikowanymi procedurami albo dużą marżą. Jeśli sklep internetowy zamiast generować zyski, przynosi stratę, oprogramowanie należy zmienić jak najszybciej – przeniesienie sklepu nie musi być trudne, jeśli wiemy, jak się za nie zabrać.

Zmiana oprogramowania sklepu szybko i skutecznie

Poszukując nowej platformy sprzedażowej, warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje ona opcję przeniesienia danych – to najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli nie mamy ochoty tracić czasu na ponowne dodawanie produktów, opisów i wyznaczanie cen. Możliwość przeniesienia gotowej bazy oferuje chociażby Sky-shop.pl – wybierając tę platformę, możemy być pewni, że nie stracimy danych. Shy Shop oferuje swoim kontrahentom przeniesienie sklepu z wielu popularnych sieci sprzedażowych – to idealna opcja dla tych, którzy cenią szybkie, tanie i skuteczne rozwiązania.